Categories:

Ogród przed domem: jak zaaranżować ogródek przed domem?

Avatar image of
Posted by admin

Oprócz lokalizacji, atrakcyjność krawężników jest jednym z największych czynników wpływających na wartość Twojego domu. A co sprawia, że ​​lub łamie Twój urok? Twój ogródek przed domem. W rzeczywistości badania wykazują, że dobry krajobraz może zwiększyć postrzeganą wartość domu o 5-11% . W końcu twoje podwórko to pierwsze wrażenie, jakie ludzie mają, gdy przejeżdżają obok twojego domu lub podchodzą do twoich drzwi wejściowych.

Ożyw swój krajobraz i ożyw swój krawężnik dzięki tym prostym projektom DIY. A co najlepsze — to wszystkie projekty, które możesz zrobić w weekend bez rozbijania banku.[oferty-hub-ad]

12 prostych pomysłów na zagospodarowanie ogrodu przed domem

1. Dodaj skałki

Nawet jeśli użyjesz innego materiału na obrzeże łóżka ogrodowego, dodanie kamieni lub kamieni rozbije profil, aby uzyskać dyskretny naturalny akcent. W wielu przypadkach pomysły na zagospodarowanie podwórka ze skałami mogą również pełnić ważną funkcję, na przykład wykonanie przelewu skalnego do rynien deszczowych , który zapobiegnie nadmiernemu zabłoceniu terenu. Inne pomysły to rozbicie łóżka lub dodanie obramowań żwiru z grochu do chodników. Ten projekt będzie kosztował tylko około 200zł, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię pokrywasz.

2. Dodaj oświetlenie 

Oświetlenie krajobrazu jest niedrogie i najczęściej zasilane energią słoneczną. Oznacza to, że możesz po prostu wybrać kolor światła, który Ci się podoba, przykleić je do ziemi wzdłuż chodnika lub przy kwietniku i pozwolić im zasilić się, aby oświetlić Twoje podwórko w nocy.

Możesz także uaktualnić do wyjątkowych funkcji, takich jak latarnie, oświetlenie wpuszczane w chodnik, a nawet sztuczne skały ze zintegrowanymi światłami, które płynnie wtapiają się w krajobraz.

3. Ulepsz obramowanie rabatek

Zwykłe ulepszenie lub odświeżenie obramowania na kwietnikach zmieni cały wygląd roślin i funkcji, które już tam są. Rozściełacze, gotowe bloki i naturalny kamień utrzymywany za pomocą plastikowego zestawu krawędzi trawnika są dobrymi kandydatami, w zależności od stylu Twojego domu.

4. Posadź ziemię, aby ukryć brzydkie obszary 

Nie wszystkie podwórka są płaskie, a trawa nie wszędzie rośnie. Możesz użyć rośliny okrywowej, takiej jak Pachysandra , aby dodać zieleni i koloru do obszarów, w których cień lub zbocza utrudniają wzrost trawy. Dzięki sezonowej konserwacji roślina okrywowa może wyglądać schludnie i profesjonalnie, nie wyprzedzając tych części podwórka, na których błyszczy trawa i inne elementy.

5. Posadź wieloletnie krzewy przed domem

Po posadzeniu wieloletnich krzewów, takich jak azalie lub hortensje, będą one “zwracać się” rok po roku, gdy kwitną i dodadzą koloru frontowi domu. Wiele z nich jest dość niedrogich i łatwo dostępnych. Koniecznie skonsultuj się z ekspertem w lokalnej szkółce, aby uzyskać informacje o tym, jak sadzić je z wystarczającą ilością miejsca, kiedy przycinać i jak przycinać byliny, aby zapobiec nieporęcznemu wzrostowi.

6. Zrób łóżko ogrodowe wokół skrzynki pocztowej

Zasadź trochę pnącza jaśminu lub roczne kwiaty obok swojej skrzynki pocztowej. Zrób prostą ramkę, aby pomieścić trochę ściółki. Cały ten krajobraz można osiągnąć za około 75 USD i może dodać koloru i osobowości na końcu podjazdu.

7. Wyciągnij starą ściółkę i odśwież

To, że w łóżku ogrodowym jest ściółka, nie oznacza, że ​​wygląda dobrze. Ściółka może wyschnąć, przez co łóżka wyglądają gorzej. Ożyw swój krajobraz za pomocą ciemnej ściółki, która będzie kontrastować z krzewami i kwiatami. Możesz kupić worki ściółki w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów. Ilość potrzebnej ściółki będzie zależeć od wielkości kwietników.

8. Zbuduj klomb wokół drzewa 

Jeśli na Twoim podwórku jest już drzewo, dodanie kwietnika nada mu dużo charakteru. Łóżka te powinny pasować (lub przynajmniej pokrywać się) z łóżkami z przodu domu. Dodaj kolor w postaci jednorocznych lub bylin. 

9. Popraw swoją trawę

Ponury trawnik może natychmiast odebrać ci początkową urodę twojego domu. Wynajmując maszynę napowietrzającą, znacznie poprawisz penetrację składników odżywczych, zapewniając pełniejszy, zdrowszy wygląd trawnika. Nawet proste ponowne zasianie za pomocą worka nasion pomoże wypełnić cienkie miejsca i zapobiec powstawaniu plam na całej posesji.

10. Zasadź drzewo cienia

Z jasnymi wiosennymi kwiatami lub jaskrawymi jesiennymi kolorami, rodzime drzewo liściaste zasadzone na twoim podwórku przyniesie lata piękna na zewnątrz twojego domu. Podczas gdy niektóre rzadkie odmiany drzew są drogie i wymagają opieki, większość drzew z Twojej okolicy jest wytrzymała, sprężysta i niedroga w lokalnej szkółce. 

11. Zasadź ozdobne kolorowe drzewo

Podczas gdy duże drzewo cieniujące może dodać królewskiego akcentu Twojemu podwórkowi, subtelny pop z kolorowego drzewa, takiego jak japoński klon, zapewni jasny punkt centralny na Twoim podwórku. Niektóre odmiany japońskich klonów mogą być dość drogie, ale inne są dość przystępne, kosztują około 600zł. Są również szybko rozwijające się i przyjazne dla początkujących dla początkujących architektów krajobrazu. Jeśli czujesz się odważny, spróbuj wiśniowego drzewa.

12. Przygotuj wanienkę dla ptaków

Możesz kupić lekką wannę dla ptaków w stylu antycznym . Łaźnie dla ptaków to sposób na dodanie funkcji wody bez kłopotów z podłączeniem wody i konserwacją. Dodatkowo, jesteś wewnętrznym obserwatorem ptaków, skaczesz z radości, gdy tylko spotkasz pięknych, uskrzydlonych gości.

Wskazówki dotyczące łatwego w utrzymaniu krajobrazu

Wiele wspaniałych funkcji i roślin może dodać urody Twojemu podwórkowi, ale ich utrzymanie zajmuje dużo czasu przez cały rok. Aby wszystko było łatwe do opanowania, rozważ te wskazówki przed jakimkolwiek projektem zagospodarowania podwórka.

  1. Zbadaj wzrost i utrzymanie swoich roślin przed zakupem. Niektóre rośliny okrywowe, takie jak Myrtle lub Stonecrop, mogą szybko wymknąć się spod kontroli, więc szukaj odmian, które wymagają obrzeża tylko raz lub dwa razy w roku.
  2. W miarę możliwości sadź byliny. Kwiaty jednoroczne nadają kwietnikowi wiele kolorów i rozmiarów, ale utrzymują się tylko przez kilka miesięcy. Dla weteranów krajobrazu łatwą sztuczką jest inwestowanie głównie w wieloletnie krzewy i krzewy, aby wykonywać większość pracy rok po roku, a następnie pracować w jednorocznych, jeśli masz czas i chęć.
  3. Utrzymuj krawędzie łóżka ogrodowego. Wymaga to trochę pracy, ale później warto. Używając prostej łopaty do krawędzi , możesz łatwo i szybko utrzymać czyste linie wokół elementów, na których budowę zainwestowałeś czas i pieniądze. Rzadko zauważa się dobrą krawędź ogrodu, ale jej brak przedstawia niechlujny wygląd, którego wykopanie i przedefiniowanie wymaga czasu.

Często Zadawane Pytania

Q:

Ile kosztuje zagospodarowanie ogrodu przed domem?

A:

Najważniejsze, czego będziesz potrzebować, to narzędzia, więc zainwestuj w łopatę, grabie ogrodowe, kielnię i dobrą taczkę. Narzędzia te będą kosztować mniej niż 150 USD i będą trwać przez kilka lat projektów i konserwacji krajobrazu. Zrób listę tego, czego będziesz potrzebować do następnego projektu architektury krajobrazu i ustal rozsądny budżet.

Q:

Jak mogę poprawić wygląd mojego podwórka?

A:

Nawet najprostsze pomysły na zagospodarowanie ogrodu przed domem będą rozczarowujące bez schludnego wykończenia, zdrowych roślin i zielonej trawy. Skoncentruj swoją energię na utrzymywaniu czystych linii wokół elementów krajobrazu i pomaganiu trawie i roślinom w żywym i zdrowym wyglądzie.

Q:

Jaką architekturę krajobrazu warto wykonać samodzielnie?

A:

Większość prostych projektów na podwórku może być obsługiwana dość łatwo bez pomocy, nawet dla nowicjusza. Ale projekty, które wymagają ciągnięcia dużej ilości ziemi, skał lub większych roślin, mogą być warte wprowadzenia profesjonalistów. Nawet jeśli nie masz pojazdu, który mógłby przewieźć te elementy, szkółki w całym kraju oferują usługi dostawy ściółki i roślin po rozsądnych kosztach.

Q:

Jaka jest różnica między kształtowaniem krajobrazu a konserwacją?

A:

Architektura krajobrazu to tworzenie elementów, a konserwacja sprawia, że ​​te elementy wyglądają ładnie. Poprawa wyglądu trawy trawnika poprzez napowietrzanie, kompostowanie lub ponowne wysiewanie to podstawowe zadanie, które możesz wynająć, ale jest również łatwe do wykonania raz w roku. Poza tym normalne obrzeża, koszenie i przycinanie elementów krajobrazu są uważane za konserwację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *