Categories:

Makijaż dla 11-latek: jakie kosmetyki dla 11 latki?

Avatar image of
Posted by Sara

Mniej znaczy więcej, gdy jesteś nastolatką po raz pierwszy eksperymentując z makijażem. Kluczem jest podkreślenie tego, co już masz i upewnienie się, że wyglądasz odpowiednio do swojego wieku.

Ochrona skóry

Zanim zaczniesz nosić makijaż, musisz nauczyć się dbać o swoją skórę. To całkiem proste – myj twarz rano i wieczorem i używaj kremu nawilżającego z SPF. W ciągu dnia nakładaj również kremy przeciwsłoneczne na twarz i ciało, ponieważ kremy nawilżające z filtrem SPF nie zapewniają wystarczającej ochrony. Ważne jest, aby nosić krem ​​z filtrem, gdy jesteś młody, aby uniknąć uszkodzenia skóry, gdy jesteś starszy.

Jeśli masz pryszcze, nie wybijaj ich, ponieważ spowoduje to blizny. Nie nakładaj makijażu na twarz, jeśli masz trądzik. Makijaż zatyka pory i trudniej będzie skórze odzyskać zdrowie. Ponadto cały makijaż, który kupujesz, powinien być bezolejowy.

Oczy

Celem jest wyglądać naturalnie. Cienie do powiek w naturalnych kolorach mogą być odpowiednie, ale niektóre szkoły podstawowe zabroniły uczniom noszenia jakiegokolwiek makijażu. Jeśli możesz nosić cień do powiek, wypróbuj jasnofioletowe, różowe lub brązowe kolory, aby uzyskać delikatniejszy wygląd. Celem jest pokazanie odrobiny koloru i nie przytłaczanie jasnymi, odważnymi kolorami.

Usta

Szminka, nie. Błyszczyk do ust, tak. Jedenastolatka może dodać koloru; nawilży skórę i zapobiegnie pierzchnięciu. Użyj błyszczyka z SPF. Te błyszczyki są dostępne w różnych kolorach, więc możesz kupić kilka i naprzemiennie.

Paznokcie

Pomaluj paznokcie. Do wyboru jest tak wiele kolorów, że Twoje paznokcie nigdy nie będą nudne i to sposób na wyrażenie swojej osobowości poprzez piękno. Najlepiej trzymać się z dala od ciemnego lakieru i wszystkiego, co krzykliwe – celem nie jest przyciągnięcie negatywnej uwagi. Wybierz jasne, kremowe i pastelowe kolory.

Perfumy

Istnieje kilka designerskich zapachów przeznaczonych dla nastolatków. Istnieją również perfumy wykonane z naturalnych składników, takich jak lilia wodna, lawenda i jaśmin. Możesz także kupić perfumy, które pachną jak Twoje ulubione zapachy, takie jak świeże pranie, puder dla niemowląt lub ciasteczka z cukrem.

Włosy

Niektórzy rodzice uważają, że nastolatkowie powinni robić sobie pasemka w salonie, ale inni rodzice nie. Jeśli skończysz farbować włosy, bądź subtelny. Upewnij się, że twoje włosy wyglądają naturalnie, jakby je rozjaśniło słońce.

Jeśli twoje włosy są proste i chcesz, aby były pofalowane, zapleć warkocze, gdy są mokre przed pójściem spać, a obudzisz się z falującymi włosami. Na specjalne okazje poproś osobę dorosłą o zakręcenie włosów za pomocą lokówki.

Nie zapominaj, że prosty kucyk jest dla każdego piękny.